Barcelona prošla i Madrigal

U DERBIJU 16. kola španjolskoga nogometnog prvenstva vodeća je Barcelona gostujući kod šestoplasiranog Villarreala slavila 2:1 pobjedu.

Domaći su poveli golom Canija u 47. minuti nakon sjajnoga dubinskog proigravanja Giuseppea Rossija.

Samo sedam minuta kasnije izjednačio je Seydou Keita poslije ubacivanja Danija Alvesa s desne strane. Loše je pritom reagirao domaći vratar Diego Lopez, kojega je Malijac s francuskom putovnicom nadskočio u zraku i glavom pogodio mrežu.

Pobjednički gol za goste zabio je Thierry Henry u 66. minuti nakon proboja Xavija Hernandeza rubom 16-erca, opet po desnoj strani. Na prvoj vratnici loptu je Francuz lijepo dočekao lijevom nogom postigavši svoj osmi pogodak ove sezone.

Od 73. minute do kraja dvoboja Katalonci su odigrali s igračem manje na terenu nakon drugoga žutog kartona Gerarda Piqueta. Bio je to prvi Barçin crveni karton ove sezone.

Martinezov gol dovoljan za slavlje Athletica

U posljednjoj utakmici 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Athletica upisali su petu pobjedu u sezoni svladavši na gostovanju Betis 1:0.

Jedini pogodak na Manuel Ruiz de Lopera stadionu postigao je Javier Martinez iskoristivši ubacivanje s desne strane. Loptu je glavom poslao iza Castovih leđa dvije minute prije završetka prvog dijela.

Inače, gosti su bili konkretniji u svojim akcijama, pa je tako u četiri prilike Casto morao reagirati. S druge strane tek jedan udarac u okvir Iraizozova gola jasan je pokazatelj indisponiranosti Betisovih napadača.

Eto'o: Prednost je ugodna, ali kraj je daleko

Nakon što je u derbiju 16. kola pobijedila Villarreal 2:1, Barcelona je drugoplasiranoj Sevilli odmakla već deset bodova. Petoplasirani Real Madrid, pak, zaostaje dvanaest.

Sve to, tvrdi kamerunski napadač Barçe Samuel Eto'o, ne daje im za pravo opustiti se:

"Lijepo je imati takvu prednost, međutim, sezona je daleko od svojeg kraja. Pobjednički mentalitet teško će nam itko oduzeti, ali uspavamo li se, ostali bi nas mogli dostići. Dobro je da sa svakim odigranim kolom do kraja sezone ima jedna utakmica manje".

undefined

undefined

undefined

Primera, 16. kolo:

Villarreal – Barcelona 1:2 (Cani 47 / Keita 54, Henry 66)

Deportivo – Recreativo 4:1 (Lopo 9, Sergio 20, Bodipo 43, Luis 90 / Colunga 24)

Mallorca – Sevilla 0:0

Numancia – Valladolid 4:3 (Barkero 12, Pino 79, Aranda 87, Brit 90 / Goitom 34, Dorado 53, Goitom 76)

Osasuna – Getafe 5:2 (Plašil 6, Juanfran 34, Pandiani 42, Nekounam 45, Font 80 / Soldado 65, 90+1)

Racing – Malaga 1:1 (Valera 67 / Baha 38)

Sporting – Almeria 1:0 (Maldonado 28)